» » Філософські принципи і підходи до виховання дітей за системою Марії Монтессорі
Автор: admin (04.04.14)
Версія для друку     

Філософські принципи і підходи до виховання дітей за системою Марії Монтессорі

 Ми, дорослі, зустрічаючись з чимось невідомим, реагуємо на нього, в залежності від життєвого досвіду, нашого характеру і навичок, які ми отримали в ранньому віці. Дитина створює для себе світ, схожий на наш, використовуючи досвід, спілкування та навколишнє середовище. Наше завдання — підтримати та покращити цей процес.

Ми хочемо, щоб діти, коли стануть дорослими, були здатні виконувати будь-які завдання, працювати разом, вміли радитись, оцінювати і діяти незалежно і впевнено. Тому ми намагаємося виховувати у дітей товаристкість, самовпевненість, самомотивацію, вчимо діяти чесно, впевнено, бути дисциплінованими, відповідальними. Це ті якості, які будуть необхідні дітям при вирішенні нових проблем в школі і взагалі в житті. Це основна суть філософії Монтессорі: дати знання і можливість отримати навички, що в цілому розвиває особистість і готує дитину до відповідальності і життя, повного нових цілей і відчуттів.

Філософія основана на Монтессорі-принципах і знаннях стадій розвитку дитини, використовується на всіх етапах навчально-виховної програми в «Мурашнику». Можна виділити такі основні характерні риси Монтессорі-методу:
  • повага до дитини;
  • комфортне навколишнє середовище, яке включає в себе мультисенсорний, послідовний і самоконтролюючий матеріал, який забезпечує процес самонавчання;
  • спостерігаючий, професійно підготовлений вчитель;
  • свобода рухів і взаємозв’язок з однолітками, свобода вибору діяльності;
  • достатня кількість часу для успішного виконання роботи, що допомагає дитині розвивати самостійність і самоповагу;
  • вміння оцінювати себе без конкуренції в результаті само мотивації.
Інші новини:
Коментарів немає. Ви можете стати першим!


Додати коментар!

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
© DataLife Engine